michmarin michmarin
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

help help help help
help:(

help help help help help class=

Respuesta :

grimreaper4
grimreaper4 grimreaper4
  • 04-02-2021

Answer:

The first one has the lowest cost per mL

Step-by-step explanation:

Devide each price by the mL to get the cost for 1 mL and then compare the results.

Answer Link

Otras preguntas

What is the distance between 40.75 and 7.05
Please help me please
For questions 2 and 3, simplify each polynomial.3x2 + 6 - 2x + 5x - 4x2 +9A. -x^2 + 3x + 15B. 7x^2 + 3x + 3C. x^2-3x+15D. -x^2 + 7x + 15​
How much energy is required to vaporize 10 grams of water at its boiling point? In Joules.
why did Germany violate the treaty of versailles
Krupa uses many methods to control pests on her farm. She plants a variety of crops, uses ladybugs to control aphids, and uses chemical pesticides when necessar
is it better to work on summer homework for 8th grade when you are going into high school or just wait until high school to study what they are teaching?
Using the tax table, determine the amount of taxes for the following situations: (Do not round intermediate calculations. Round your answers to 2 decimal places
a storage container has a shape of a rectangular prism. it’s height is 8 feet. it’s length is two times it’s width. the volume is 400 cubic feet. find the lengt
Please help me please:)