268713 268713
  • 04-02-2021
  • History
contestada

At the supermarket you can fill your own gummy bear container. A customer buys 12 oz of gummy bears for $5.40.


How much does bears cost per ounce?

Respuesta :

amayawilliams39
amayawilliams39 amayawilliams39
  • 04-02-2021

Answer:

0.45

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The quality of your speech organization directly influences how well your listeners understand your key points. Group of answer choices True False
I have 2 in the denominator. I am equivalent to 2/4. What fraction am I?
The college of arts and sciences is comprised of three divisions: humanities, natural sciences, and social sciences. The curriculum of the college is designed t
What does the word somewhat mean? Jackson was somewhat worried that he could not find his backpack. very not at all always a little Done
Help pls and ty! What is the area of this trapezoid? Enter your answer in the box. __ units2
Where in mexico can you buy clothes, music, books, and crafts?.
How did the end of World War I affect Europe?
What was the mandate system? No answer provided a. Allies' governance of former colonies and territories b. Another name for the Treaty of Versailles C Former c
What is the correct first step in hand washing ?
What is your solution to stop bullying?