lilya1 lilya1
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

abdul bought 6 punds of rice for $3 how many pounds of rice did he get per dollar

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2016
2 pounds for dollar. correct???

Answer Link
ewhomework124
ewhomework124 ewhomework124
  • 02-11-2016
0.5 per pound so 2 pounds per dollar

p1-0.5 p2-0.5 p3-0.5 p4-0.5  p5-0.5 p6-0.5


Answer Link

Otras preguntas

Question 10 (Fill-In-The-Blank Worth 1 points) Fill the blank with the correct form of the verb "venir." Ella ____________a la fiesta. Answer for Blank 1:
Which of the following was not a an important invention created at the turn of the 20th century
Using the dimension of causality how can a person attribute to his/her failure to adhere to a positive habit ?
Given m∠D = 70°, m∠E = 42, and m∠EHG = 68°, prove DF is parallel to GH.
Why was the outcome of the battle of bull run surprising to northners
Read this excerpt from Act III, scene i of Romeo and Juliet. Tybalt: Romeo, the hate I bear thee can afford No better term than this,—thou art a villain.
Which of the following injuries is not recordable? An injury that is new, occurs while at work, and results in treatment beyond first aid An injury that
Designers should take into consideration the user's technical experience when designing an interface. True or False
Was Mecca the capital of Dar al Islam?
determine the truth value of the statement when p is T, q is F, and r is F ( p ↔ q ) → ( ∼ p ∨ r )