isabelanders32 isabelanders32
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

When 2/3 tons of coal cost $13.50, what will in ton cost?

Respuesta :

kaelynchan08 kaelynchan08
  • 04-02-2021

Answer:

20.25

Step-by-step explanation:

Divide 13.50 by 2 and then multiply by 3.

Answer Link

Otras preguntas

Which is a true statement? * Magnetism occurs as a result of electrons moving from one atom to another. Magnetism occurs as the result of protons moving fro
How do I show work for 5- (a-4) = 3 (a+2)
Confused on a French question? For the verb "porter", match the subject pronoun with the correct form of the verb. A. portons B. porte C. portez D. portes E.
Unit rate for 21 3/4 in 2 1/2 hours
Décrivez cinq personnes que vous connaissez et qui ont une nationalité différente de la vôtre. Donnez leurs nationalités et des descriptions physiques dans des
Convert to scientific notation: 0.000678
A system of equations is graphed on a coordinate plane. Which coordinates are the best estimate of the solution to the system of equations? (6, 0) (0, 5) (1, 4)
What is the answer to number 4?
Which graph could represent a car that begins by increasing its speed, then travels at a constant speed, and then decreases its speed, as time increases?
The graph of the piecewise function f(x) is shown. What is the domain of f(x)? {x | 1 < x < 5} {x | 1 < x < 5} {y | −4 < y < 1} {y | −4 < y