Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

rebecca bought 1.5 pounds of grapes and paid $3.72. what was the cost per pound of grapes?

Respuesta :

vhfhvhvhvhv vhfhvhvhvhv
  • 03-11-2016
Multiply 15X372 = 5580
Answer Link

Otras preguntas

Help me, please.................
What is the "level of analysis" for a social psychologist?
What is the meaning of the word gesticulation in the passage above? utterance signal oath phrase
What does the court say is the basic flaw in plessy's argument?
What is sn for the arithmetic series with a1=3 an=-38 and n=8?
In a certain grocery store, strawberries cost $5.28 per pound ( 5.28 dollars/lb ). what is the cost per ounce?
Are days of the week supposed to be capitalized at all times?
Select all that apply. Which of the following ratios are equivalent? 3 to 4
what area helps us identify similarities and differences between cultures around the world? a.)Humanites b.)Natural sciences c.)Social sciences d.)History
PLEASE MATH HELP WILL GIVE BRAINLIEST Solve for x. Enter your answer in the box.