ihoopdaily00
ihoopdaily00 ihoopdaily00
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

Wilbur spent 22.95 on nine candy bars. How much did each candy bar cost

Respuesta :

AndreaPra
AndreaPra AndreaPra
  • 03-11-2016
each candy bar costs 2.55
Answer Link
Greenrune113 Greenrune113
  • 03-11-2016
$22.95 (total money spent) ÷ 9 (candy bars) = $2.55 per candy bar
Answer Link

Otras preguntas

what is cell division at work
is it ok for men and boys to comment on women and girls on the street explain with a argumentative essay
In Romeo and Juliet, act 4, scene 5, what literary element is contained in the following lines? "Death lies on her like an untimely frost / Upon the sweetest
How do physical characteristics impact where people live
explain the four steps of how enzymes work
how do you do 4x - 9 = 6x - 13? what do you subtract from both sides?
Who held the policy of mercantilism? General Washington Second Continental Congress British government unofficial colonial groups French armed forces British ar
In the 1700s, Anthony Benezet was a Quaker who
What's the patter for 01234 on the top and 56789 on the bottom
In early embryonic development, the cells start to differentiate based on _________________. their location, or layer amniotic fluid produced by the placenta ho