anshustamishra2
anshustamishra2 anshustamishra2
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Jose brought 9 pounds of rice for $4. How many pounds of rice did he get per dollar?​

Respuesta :

mysterios3 mysterios3
  • 01-03-2021

Answer:

1.5 pound ever dollar

Step-by-step explanation:

just calculate

Answer Link
rajusah152269
rajusah152269 rajusah152269
  • 01-03-2021

Answer:

2.25 answer

Step-by-step explanation:

9÷4=2.25answer thanks

Answer Link

Otras preguntas

Hello. For my french class I have to write a letter to my french friend. In this letter I have to talk about spending my holiday at his house. (for example: wha
A definition for cyber bullying
how many yards in 1/4 of a mile? Please help
how were the oregon and santa fe trails different ?
what british policy did american colonists protest at the boston tea party
what is the difference between closed-end credit and open-end credit
If 2n=14 what Is 8n? I am really bad at algebra and I need to do my homework
The volume of a rectangular prism is 270 cubic centimeters. The height of the prism is 5 centimeters. What should the length and width of the prism be? Explain
13 squared? how does it mean and what is the solution?
You are given an aqueous solution of NaCl. The simplest method for the separation of NaCl from the solution is (A) evaporation of the solution to dryness (B) c