lexicamille
lexicamille lexicamille
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

JUST 1 PLEASEEEEEEEEEE AND HOW DO YOU KNOW!!!!! PLEASEEEEEEEEEEEEE HELLLPPPPPPPPPPPP MEEEEEEEEEEEEEE

JUST 1 PLEASEEEEEEEEEE AND HOW DO YOU KNOW PLEASEEEEEEEEEEEEE HELLLPPPPPPPPPPPP MEEEEEEEEEEEEEE class=

Respuesta :

nicolecohen415 nicolecohen415
  • 02-03-2021

Answer:

I can't see three but I'll answer the first two.

Step-by-step explanation:

Number one: The first, third, and fifth options are correct,

Number two: A is correct because if you divide 3/4 you get 0.75. Check by multiplying 0.75 for one by 4 and you get three dollars.

So for three, one pound of pears costs two dollars. That is consistent with the graphs. Pick the answer that states that the best.

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is found in an animal cell, but not in a plant cell? a. nuclei b. centrioles c. mitochondria d. central vacuole
What colonies make up the Southern colonies?
how to estimate the length of a book
In elses orchard 70% of the trees are apple trees . The rest of the trees are plum trees. What fraction of the trees are plum trees?
if an equation of the linear function in the figure above is y=mx=b, than m=
Which of these would result from high inflation in the United States?
How many joints are in a human body ?
Denise scored 3 fewer points than carter scored. Denise scored 18 points. How many points did Carter score Write
Solve for x. 8(x + 1) - 3(x + 4) = 7(2 - x) 41/3
The Odyssey is an example of what kind of story?