doinkoinkchoink doinkoinkchoink
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

The store sells a 9 ounce jar of mustard for $1.53 and a 15 ounce for $2.55 explain whether the cost of the mustards have the same unit rate per ounce

Respuesta :

HaleyRae666
HaleyRae666 HaleyRae666
  • 02-03-2021

Answer:

same amount of money

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

When Nayeli goes bowling, her scores are normally distributed with a mean of 135 and a standard deviation of 12. What percentage of the games that Nayeli bowls
Twice a number y is more than -2.5
Here is a description of what the viewer should see. Read it, and make a list - in order - of shots that would create this visually. You don't have to use all t
What is the greatest value of the data represented by the box plot?
The people of the Bysantine Empire were extremely religious. They were Christians, and they expressed their faith through their architecture, literature and art
Each member of a 5-member cross-country team runs a course. Their individual times are as follows:2 hours 17 minutes2 hours 48 minutes1 hour 53 minutes2 hours 1
1. Which of the following shows the value of (4.3 x 10-7)(1.5 x 10-3) in scientific notation? a. 6.45 x 10-10 b. 64.5 x 10-9 C. 0.645 x 10-11 d. 645 x 10-8​
A researcher estimates that a fossil is 3200 years old. Using carbon-14 dating, a procedure used to determine the age of an object, the researcher discovers tha
Write the equation of a line in the slope-intercept form that has a slope of 4 and contains the point (4, 12).
The hit country song it’s five o’clock somewhere was recorded and performed by which artist?.