Seudónimo Seudónimo
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 8 tacos cost $12. What is the cost for 12 tacos?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2021

Answer:

$18

Step-by-step explanation:

12 divided by 8 is 1.5 so 1.5x12 is 18

Answer Link

Otras preguntas

lord of the flies question.... what are two important quotes from ralph?
Bobby and a few friends split the cost of pontoon boat rental to go scalloping. How much would it cost each of the 8 friends, if the rental costs $310 total?
If f(x) = x + 1, and g(x) = 2x, then f(g(x)) = [? ]x + [ ] Plis help me
How did Lincoln 'balance the ticket' in the election of 1864? He chose a vice president from a different political party He and his opponent stood on opposite s
Put the correct form of the adjective in the following sentences. Make sure your adjective agrees in gender and number. Use the following word bank but make th
Javior has an equal number of dimes, nickels and quarters. He has a total of $2.40. How many coins does he have all together? ? Dimes: Nickels: Quarters: ? ? An
6. Clark wants to transform a shape on the coordinate plane by using a rigid transformation. Of the choices below, list any that Clark can use. I. Dilation II.
Jefferson owns a bakery. He sells cupcakes for $4 each. He sells bagels for $2 each. A customer spends $60 on cupcakes and bagels Part A Which equation could be
What direction does the Equator go? Diagonal Vertical Zigzag Horizontal
Help me pls Instructions: Write wether the verb or verb phrase is intransitive, transitive, or linking. Look at pic ⬇️