amandaskyehall
amandaskyehall amandaskyehall
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

Ms. Marcus purchased 5 pounds of grapefruit for $4.90. At this price how much will 7 pounds of grapefruit cost?

show alll work

thxxx <3

Respuesta :

20118457
20118457 20118457
  • 04-03-2021

4.90*3 = 14.7  

The cost will be for the garpfriut will cost 14.7 $

Answer Link

Otras preguntas

Solve for x. 9 ≤ 17 − 4x
59 divided by 413 using compatible numbers
Which of the following can you see if you visit Santiago de Cuba? A. The National Capital Building B. La Gran Piedra C. El Paseo del Prado D. The Fortaleza de S
9. The job order form is used to A. report home conditions to prospective buyers. B. limit the real estate agent's liability. C. record a clien
In what ways were Britain’s American colonies affected by events across the Atlantic, and how were their societies taking on a life of their own?
write the slope of a line that is parallel to the line y = 2 x - 5
the government protects the rights of inventors by issuing _____. copyrights patents trademarks user: knowledge that gives a producer an economic advantage over
One of​ Rodrigo's roommates may have forgotten to pay the rent. what is the subject
either the house or senate can _________ a bill.
a difference between ellis island and angel island