koltsny koltsny
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

One gallon of gas costs $3.60 and you buy m gallons. How much do you spend on gas?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2021

Answer:

3.60m

Step-by-step explanation:

Basically if 1 bought i gallon its 3.60

2= 7.2 dollars and so forth

Answer Link

Otras preguntas

carbohydrates are a unit to measure what?
PLEASE HELPP!!!!! Jayla has $80 in a savings account that earns 5% interest, compounded annually. To the nearest cent, how much will she have in 3 years?
−6k + 8; k=-6 what the answer is could you please help me.
Simplify the expression -3 divided by -2/5 a. -7 1/2 b. -1 1/5 c. 1 /15 d. 7 1/2
What is angle hgf. If angle egf is 110 and angle hge is 3x+11 and angle hgf is 16x+4
What did the wartime sacrifices made by colonists get them?
which form of reproduction combines the genetic information of two different organisms
The Middle East Countries: Answer the question below Although this region is in 2 continents. What connects them?
need this done by today! 2-2-2021
Can anyone help me on these short questions.. I have 3 braincells tat are dead so......help??