emmaa26 emmaa26
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is "$96 spent in 4 hours" written as a unit rate in minutes?
A)$1.60/minute
B)$0.53/minute
C)$0.40/minute
D)$0.30/minute

Respuesta :

jatoriacollins5
jatoriacollins5 jatoriacollins5
  • 04-03-2021

Wait hold on it should be C I think correct me if I'm wrong doe-

Answer Link
miriamnarcisa
miriamnarcisa miriamnarcisa
  • 05-03-2021

Answer:

d30hdgufuhzckvjxgtxigfyytexygisttsfuztrguerjhagj

Answer Link

Otras preguntas

I need the answers please
Raymond bought a used truck for $18,800. If the sales tax in his state is 7 percent, what was the final price for his car?
-4(w+1)=-21 solve for w plzzzzzzz
which sport may prove to be prohibitively expensive over timeyoga hiking martial arts ice hockey
Where did the oil industry begin in the South in 1901?
Can someone help me please
PLEASE HELP ME ASAP. Classify the energy sources as either renewable or nonrenewable. A. energy obtained from coal B. energy obtained from burning plant waste.
7,900 chairs per months if production lowered by 6% find the new number of chairs produced each month
Solve for x. 2x^2-4x=0
d+(−5.004)=2.826 I am so confused. What do I do?