niamhluvsbillie niamhluvsbillie
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

help me with this question!

help me with this question class=

Respuesta :

ivandriburger42
ivandriburger42 ivandriburger42
  • 01-04-2021

Answer:

it will cost him £2.38

Step-by-step explanation:

bc you first multiply 4.25kg with £1.40 and that equals to 5.95

then you take 5.95 and devide it with 2.5 kg then that equals to £2.38.

I hope that this helped you.

Answer Link

Otras preguntas

When exercising, you should A. work through any pain that you experience. B. plan to take in extra protein. C. avoid wasting time with a warm-up. D. plan to tak
some people who didnt agree with the puritans were?
Prehistory can be described as _____. what happened last year what happened millions of years ago the time prior to the use of written records
how to divide 16.8÷2.4
A fern grows sporangia under its fronds. What is the next step in its life cycle?
Why do presenters use presentation aids? a. to make the presentation seem less credible b. to make the presentation more memorable c. to model the concepts o
what kind of relationship would a mouse and a rabbit have
A team of runners is needed to run 1/4 mile relay race. If each runner must run 1/16 mile. How many runners will be needed?
The process of spreading culture traits from one society to another.
Which is an example of a spontaneous exergonic reaction? protein synthesis occurring in cells marshmallows catching fire photosynthesis