Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Three bulbs of garlic cost $8. how many would 12 bulbs cost?

Respuesta :

millekriste millekriste
  • 02-04-2021

Answer:

$32

Step-by-step explanation:

3 bulbs of garlic = $8.

12 / 3 = 4. 4 x $8 = $32.

Answer Link
456192
456192 456192
  • 02-04-2021

Answer:

96 Dollars

Step-by-step explanation:

Hope this helps. =)

Answer Link

Otras preguntas

whom would shakespeares audiences have held responsible for all the strange happenings in macbeth
Based on Herman's scale model, what is the actual area of the entire side of the house?
Chronic stress a. affects only adults b. is always within a person's control c. builds up over time d. high blood pressure
The modern orchestra is much larger than the romantic orchestras of the past. truefalse
Pls.....Answer ^_^ :) ^_^ (:suppose there is an object around which light could bend like water flowing around a stone in its path .Would such an object form a
Instructions: For this assignment you will write sentences using the -go verbs in the present tense. You may write a: Story Poem Dialogue Song Jingle U
Two objects, one of mass m and the other of mass 2m, are dropped from the top of a building. when they hit the ground
This Richterometer is used to measure seismic waves. True False
What is the mode for 250,280,280,270,320
Paper clips, salt, and gravel are mixed in a pile. tasha wants to separate the parts of this mixture. what should she do to separate all three parts?h