Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

What is the most likely affect on a household when a family member is a substance abuse her
julia was saving to buy a new ipad. she put $87 in the bank and three months later she had $97.87 in the account. what is the percent of the original amount did
Which of the following was not a problem at Jamestown
Why does your upper body keep moving when you stop running
the percent of a discount is 75% and the sale price is $55.50 what is the original price?
Find an equation of the line that passes through the point (7,0) and is parallel to 7y=6x-14
explain how Elizabeth the first was able to bring a level of religious peace to England
how many bones do an adult and newborn baby have
can someone please help me with this I am stuck!?!
I need to know which answer