person8546
person8546 person8546
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Veronica’s favorite breakfast cereal costs $0.21 per ounce. How much would she spend on 16 ounces of cereal?​

Respuesta :

jariviamontes
jariviamontes jariviamontes
  • 02-04-2021

Answer:

$3.36 for 16 ounces

Step-by-step explanation:

0.21×16=3.36

Answer Link
elijahshanks23
elijahshanks23 elijahshanks23
  • 02-04-2021

Answer:

$3.36 total

Step-by-step explanation:

0.21 * 16 = 3.36

(P.S., pls mark me brainliest, and have a nice day)

Answer Link

Otras preguntas

an object spring system moving with simple harmonic otiojn has an amplitude a what is the total energy of the system in terms of k and a only
Which poetic device is used in trees come running towards them '? metaphor simile personification hyperbole
Which enzyme digests protein in stomach?
Write an equation for the line that is perpendicular to the y-axis at the point (0,2). What is the slope of the line?
What is the function of the meiosis cell division?
What is the name of one of the best-known novels by the brazilian writer paulo coelho?
Select the most appropriate synonym of the given word. JOVIAL a. Judgmental b. Jeering c. Jealous d. Joyous
share a story of a time in which you felt a hero saved you
There's an optimization problem for my AP Calculus class that I am stuck on: You just adopted an iguana and are trying to build a pen with a rectangular bottom
standard precautions differ from transmission-based precautions in that standard precautions