bosh33
bosh33 bosh33
  • 03-04-2021
  • Mathematics
contestada

4. A case of 12 peanut snacks costs
$3.60. At that rate, how much would a
case of 40 peanut snacks cost?
Answer quick PLZZ no website

Respuesta :

samuelesbronstein
samuelesbronstein samuelesbronstein
  • 03-04-2021

Answer:

It would cost $40

Answer Link
lacey2005 lacey2005
  • 03-04-2021

Answer:

£40

Step-by-step explanation:

hope this help! :)

have a good day

Answer Link

Otras preguntas

What are some of the Miranda restrictions on questioning someone?
Which statement is true regarding the government structures of New France and the English colonies? A. New France was governed by the king, while some English c
What does la tienda mean
While doing your research, all of the following would be good secondary sources to use to develop a general overview about the Vietnam War, except: a. the Ency
1. What Act did women take the lead in boycotting in 1765? and why?
What puzzled people most about the impact of the great depression?
PLEASE HELP ASAP WILL GIVE BRAINLIEST AND A LOT OF POINTS !!!!!!
which of the following words does not contain the prefix fore-? forensic forearm foreshadowing
A muffin recipe, which yields 12 muffins, calls for cup of milk for every 1 cups of flour. The same recipe calls for cup of coconut for every cup of chopped
Need help all my points are gone