jades0709 jades0709
  • 01-05-2021
  • Mathematics
contestada

What is the total cost of 13 doughnuts that cost $1.14 each?​

Respuesta :

bwalyaandrew819
bwalyaandrew819 bwalyaandrew819
  • 01-05-2021

Answer:

1.14x13= $14.82 because each one is 1.14 so will multiply by 13

Answer Link

Otras preguntas

Rewrite the following expression without using absolute value. |√2+3-4|
What does the slope of Jessica’s function represent
Squirrels and other small mammals near Arizona's Grand Canyon are shown to have experienced speciation. Two populations of antelope squirrels that were original
A 4.00kg counterweight is attached to a light cord, which is would around a spool. The spool is a uniform solid cylinder of radius 8.00cm and mass 2.00kg. (a) W
Describe the proper positioning of the objectives, coarse focus and cord when you put away the microscope. objectives-
PLZZ HELP QUICK, THANKS! Which sentence properly uses the word phenotype? A. Even though the parent plants had a phenotype of yellow seeds, they produced some o
Imagine that you have to convince an audience to adopt your opinion on health care reform, but the specific arguments that your team has selected for your prese
A national park keeps track of how many people per car enter the park.Today, 57 cars had 4 people, 61 cars had 2 people, 9 cars had 1 person, and 5 cars had 5 p
explain two major platform issues of the Republican party
24 pieces of plywood strips that are 2-1/2 inches wide are nailed together to make a gate. How many inches wide is the gate? a 60 b 48-1/2 c 120/2 d 24-1/2