cunninghamdaveigh cunninghamdaveigh
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

Jeanie sells M&Ms out of her giant bag at 4 for 5 cents. The machine at the store sells you 9 for 25 cents. which is the better deal for you?​

Respuesta :

rellington001
rellington001 rellington001
  • 04-05-2021

Answer:

drip

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In the given figure, what is the measure of angle x?
out of 33 students appeared in an examination ,the number of students who passes in mathematics only is twice the number of student who passed English only. fin
Acid rain became a major transboundary environmental issue in the late 20th century in Europe.O trueO false
factorize 2x^4-x^3-6x^2+7x-2
Match each prefix with its definition.Match Term DefinitionAnti A) PartlyMulti B) AgainstSemi C) Many
correct the following sentence using proper grammar: i will going 2 shop too buy icecream
grade 12 speech topics​
find the amount of elapsed time between the pair 9:10 am to 4:44 pm
Adriana spent $24 on fruit punch and lemonade. Fruit punch costs $3 per bottle. Lemonade costs $2 per bottle. How many bottles of fruit punch could Adriana buy
Please HELP!!- Harrison St, Thomas St, and Denny Way are parallel. On Broad St, the distance between Mercer St and Denny Way is 0.7 miles. The distance between