24kvilledareyes 24kvilledareyes
  • 05-05-2021
  • Mathematics
contestada

Which costs the most: 12 cat toys, 4 bags of cat food, or 3 litter boxes? Explain.

Respuesta :

lilsanta92
lilsanta92 lilsanta92
  • 05-05-2021

Answer:

4 bags of cat food because food for pets are expensive

Answer Link

Otras preguntas

Which expression is equivalent to 4√144a^12b^3? PLEASE answer thank you!
A man wants to make up 100 one-pound jars of nuts to sell for 66 cents a jar. He plans to use 40 pounds of nuts worth 75 cents a pound. What should be the price
Why is fresh milk boiled before drinking while processed milk stored in packets can be cunsumed without boiling? ASAP *(
What are the two reasons oxygen and carbon dioxide can move easily across the cell membrane?
The number of people living in a given area is described as the:A. population distributionB. Working populationC. Rural populationD. Population density
An employees working at an electronic store earned $3582 for working 3 months during the summer. What did the employee earn for the first two months
solar cells are used to turn sunlight into
Which statements accurately describe José de San Martín, a powerful criollo leader? Check all that apply. 1 José de San Martín led Argentine rebels against the
Explain the assimilation and americanization debates over international migration to the united states
A mutation that can be inherited by offspring would result from