emaannn
emaannn emaannn
  • 05-05-2021
  • Mathematics
contestada

If you want to eat a lot of bear, what's the cheapest way
to get your fix? Use the prices below.
A package of 352 mini bears costs $6.99.
A package of 587 regular bears costs $8.88.
One Super-bear costs $29.99.

Respuesta :

patelprathit4 patelprathit4
  • 05-05-2021

Answer:

fghf

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which words in the sentence are the appositive? Which words does the appositive rename? The author Charles Dickens wrote some of the best-loved novels of all
If a=3 and b=5, what is the value of 3a + b to the power of 2?
the process that removes metabolic waste products from an organism is known as
How do round, spiral, and rod-shaped bacteria look like?
What is one half added to three tenths
Here is a sequence of shapes made from squares and circles. The sequence continues in the same way. The formula for the number of circles (c) in shape number (n
What is party-as-organization?
How do you derive the drift velocity equation (I = nAve)?
What activities can you do on Jupiter?!
Canada has a population that is about 1/10 as large as the United States. If Canada's population is about 32,000,000, about how many people live in the United S