Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

If Jack paid $1.99 for extracts and each extract has 2 ounces, how much did jack paid for 1 ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
do $1.99 divided by 2
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
You need to know how many extracts, don't you?
Answer Link

Otras preguntas

Why are places around the world increasingly similar
I really need help with #4
In a certain region the number of highway accidents increased by 20% over a four years. How many accidents were in the 2006 if there was 5120 in 2002? hint when
The length of the base of an isosceles triangle is 2cm less than twice the length of any of its equal sides. If its perimeter is 98cm, what is its area?
How did the development of spoken language most likely influence Stone Age hunting groups? Select all that apply.
Which statement best describes resistance? Resistance is how well a current will flow in a material and is measured in volts. how well a material conducts an
What is the momentum of 200kg portable if it travels 50 meters in 5seconds
Sammie bought just enough fencing to border either a rectangular plot or a square plot, as shown. The perimeters of the plots are the same.How many meters of fe
Write these sentences in Spanish with proper spelling please. 1. We lost the game. 2. How can that be? 3. I'm looking for a person who knows how to draw. 4. The
What do you add to 2 3/8 to make 6