aulasoriana aulasoriana
  • 03-12-2016
  • Mathematics
contestada

Students spend an average of $5.50 to buy materials for science olympiad if they each build three mouse trap cars what was the unit cost per car

Respuesta :

naveednaqvi
naveednaqvi naveednaqvi
  • 03-12-2016
$5.50/3 cars = about $1.83
Answer Link

Otras preguntas

Ideas for narrative? 9th grade honors english need something interesting to write about!
Find the equation of a line given the point and slope below. (3, 6) m= -3 y = 3x + 6 y = 3x + 9 y = -3x + 15 y = -3x + 6
penelope is adding fractions while taking a math test. What part of the brain is she using?
Can a chemical reaction occur even if one reactant is missing
What are a sequence of equally distributed variables? A) Quota samples B) Convenience samples C) Cluster samples D) Random samples
Shyam drove to thousand miles in 75 hours at this rate how long will it take her to drive 4000 miles
Keith drove 819 miles in 13 hours. At the same rate, how long would it take him to drive 693 miles?
What is a colloid & explain an example of?
How does Europe compare in size to the other continents of the world? A. It is the second smallest continent. B. It is the largest continent. C. It is the small
As your confidence level increases, the value of your critical value does what??