zeaganharris7 zeaganharris7
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

ice for the 11.5-ounce package: $3.19 per ounce ice for the 30.6-ounce package: $7.98 per ounce which is the better buy: ​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-06-2021
The 30.6 ounce because it would be less money for more as if you bought 3 11.5 once packages trying to spend less you would end up spending more
Answer Link

Otras preguntas

scholastic books sells 4 times as many textbooks as keller publishing; together they sold 7,775 textbooks. how many did scholastic sell?
a number increased by nine is translated as
excel recognizes the following as text: 401ax21, 921-231, 619 321, 883xty. (points : 2) true false
management of the earth's resources _____. choose all that apply. a. must be handled at a local level b. must be handled at a national level c. must be handled
What is 41% of 800 plz help
What's (-6n-13n^2)+-3n^2+5mp+p^2)
What year did the Somalia civil war started ?
Please tell me please
What are the two conditions that must be present for scarcity to exist
which of the following compounds is not ionic? a. nai b. cacl2 c. co2 d. na2o