munakhatiwada88
munakhatiwada88 munakhatiwada88
  • 04-07-2021
  • Mathematics
contestada

b) The cost of 1 kg of sweets is Rs 750. Find the cost of 1 kg sweet. 2​

Respuesta :

pikaflora
pikaflora pikaflora
  • 04-07-2021
Rs.15000 hope this helped!!!!!!!!
Answer Link

Otras preguntas

the ratio of the price of a pencil to that of a book is 3 :4. if the price of a pencil is Rs. 15, find the price of a book? ​
Can someone please help me with social studies???
Please help and give a reasonable answer. 8 7 8 9 8.5 7.5 7 6.5 7 7.5 8.5 9 8.5 8 13. Mrs. Bergstedt's class is getting a new student. They want to predict the
Are melting glaciers natural disasters or human made
Please help! i dont get this problem Ian is a teacher and takes home 46 papers to grade over the weekend. He can grade at a rate of 11 papers per hour. Write a
Why do you think Johnny and pony boy turn to dally for help? Does he help them?
Can I have some help on this question
was Buchanan’s victory a landslide a landslide is an overwhelming victory picture ^^
An air pollution expert set up a monitoring program to determine the amount of particulate matter (PM PM ) leaving a farmer’s field after crops were harvested a
If x= 4, what is the value of 8x + 15? OA. 47 B. 52 C. 92 D. 152