friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

A pattern of increasing perfect squares is shown below. 25, 36, 49, 64, _, 100 What number do you need to find the square to find the missing term? A. 6 B. 8 C.
Carly withdraws $18 from her bank account. Which number line represents this amount? A number line going from negative 20 to positive 20. A point is at 18. A nu
Find an equation for a tangent plane z=e-x2-y2 at the point (0,0,1).
Find the absolute value and solve the problem |-23| + |-15|
write three ratios (fractoins) proportional to 1/3
WILL GIVE BRANLIEST ANSWER ASAP Find the intersection of the two sets. {2,3,4,5,7} n{2,4, 6, 8, 10} {2,4, 10) {2,4} {2,3,4,5,6,7,8, 10)
Plz help! Describe two ways commercial banks could lend euros to
Multiply. 4x2 (2x3 + x2 - 3) A. 8x6 + 4x4 + 12x2 B. 8x6 + 4x - 12x2 C. 8x5 + 4x4 - 12x2 D. 8x5 + 4x4 + 12x2​
If 40% of any number is 600 more than its 25%. What is the number?
What is the x-coordinate of the image of point (−2, 6) after a reflection in the -axis?