batesrhonda batesrhonda
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

if oranges cost 2$ and each and you buy 27 oranges how much do u neec to spend

Respuesta :

FruitNut
FruitNut FruitNut
  • 01-09-2021

Answer:

$54 Dollars

Step-by-step explanation:

just multiply 27 by 2 and you get $54

Answer Link
maliyahclays
maliyahclays maliyahclays
  • 01-09-2021
$54. 27 (the amount of oranges) multiplied by $2 (the price) is $54.
Answer Link

Otras preguntas

In which part of the nephron are sodium and chloride ions actively reabsorbed?
There are about 1,400,000 drops in 25 gallons of liquid. What percent of a gallon is a single drop?
The pilgrim who organized the first thanksgiving was
A surfer drives his dune buggy out into the sand dunes. He follows his compass 10 miles due north and then turns due west. If he ends up approximately 35 mi fro
if u roll a fair six-sided die and a fair sided die what is the probability that at least one die shows a 4
The Combination Acts passed by the British Parliament in 1799 and 1800 __________.
Colin's annual salary is $36,792. If he is paid, monthly, what is the gross monthly pay?
In the name carbon dioxide, the prefix of the second word indicates that a molecule of carbon dioxide contains two carbon atoms. two oxygen atoms. a polyatomic
what is formula for chromium (III) phosphate trihydrate and cobalt (II) phosphate octahydrate
who was abraham? a. the leader of canaan b. the leader of exodus c. the author of torah d. the father of judaism