frankidavis421 frankidavis421
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

better value for 15.3 ounce cereal

Respuesta :

tallabtall123
tallabtall123 tallabtall123
  • 02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce

Hope it helps
Answer Link

Otras preguntas

How are the people and the cultures of Scandinavia similar?
What is wrong with this sentence? Thanks for the beautiful scarf! I got lots of complements on it today!
money is acting as a ___ when a restaurant accepts your $20 bill as payment for your meal a.medium of exchange b.store of value c.unit of account
In what way is the genetic code in all organisms the same?​
If there are 9.02x103 amu of copper in a sample, how many copper atoms are there in the sample?
How did the Iranian security forces respond to the attack on the US embassy? They did not come to help. They led the rescue. They waited an hour to arrive. They
The court which hears and settles disputes between custom officials and importers is the: Court of the United States Tax Court Court of Claims Customs Court
who is Mr m's favourite ​
f(x) = 3x + 2 What is f(5)?
the recontruction admendments were passed to