lucasjasmyne lucasjasmyne
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

(02.02) The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4:

Respuesta :

ventigwenshjin ventigwenshjin
  • 05-10-2021

Answer:

false

Step-by-step explanation:

you didnt add the picture but the answer is false bc only 3 were shown

Answer Link

Otras preguntas

Which vigorous form of aerobics is among the most popular leisure-time activities performed by adults?
Estimate 36472-32841
Which phrases accurately describe Italian Renaissance ideas that influenced northern European art, religion, and thought? Choose all answers that are correct. A
Which verb form best completes this sentence? Siempre nosotros ___________ la casa antes de ir a trabajar. A. limpiaba B. limpiabas C. limpiábamos D. lim
In a number of identical boxes of chocolates there are 90 dark ginger, 198 white and 126 hazelnut. What is the largest possible number of boxes of chocolates?
Explain why the large gap between the rich and the poor led to economic instability
People are most likely to use __________ to find their way around their hometowns. A. the positions of stars B. maps C. latitude and longitude D. landmarks
Could I please get some help with these three questions (17, 19, 21)
The fastest speed in the universe is the ____________ _____ ______________.
An investment is currently worth 2.125×104 dollars . Ten years ago, the investment was worth ​ 1.25×103 ​ dollars. How many times greater is the value of the