MakyiSpencer14 MakyiSpencer14
  • 01-01-2017
  • Mathematics
contestada

A 64 oz bottle of apple juice costs $2.39 and a 20 oz bottle cost $0.79 which is better to buy

Respuesta :

molly37 molly37
  • 01-01-2017
the awnser to that question is 64
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-01-2017
The answer is the 64 oz bottle of apple juiceis the better buy. You just need to divide and find the number that is less or cheaper
Answer Link

Otras preguntas

Which of the two of the following quotes best support the answer to part A
What does an IDE do pick from answers?
Enter your answer as: m,n
Culture is defined as a system of shared values, beliefs, and rituals that are learned and passed on through generations of families and social groups.
Which of the following would be the best title for this image? (4 points) Image of a person meeting with an attorney. The caption reads, 'Hello, I am Tim Legal.
what is the main 4 thing we need in life
The Central Duplicating Office Copies 48 pounds of paper a day. How many pounds do they copy each hour?
hey bro take these points
Prior to sharing an apartment, Mason spent $600 per month in rent. Esteban spent $635 per month. By sharing an apartment, how much are Mason and Esteban each sa
Who crafted the Missouri Compromise, which was passed in 1820? Thomas Jefferson Henry Clay James Tallmadge Stephen Austin