AlyMarlen AlyMarlen
  • 02-01-2017
  • Mathematics
contestada

A dozen tomatoes cost 1.56. how many does one tomatoes cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-01-2017
You divide 12 by 1.56 because a dozen is 12 of something. This gives you about 8 cents per
Answer Link
dylanlorton
dylanlorton dylanlorton
  • 02-01-2017
1.56/12=0.13........................................

Answer Link

Otras preguntas

What do you to be aware of when assessing the credentials of a person making a claim about a product
Mrs. brown has 8 more boys than girls in her class and has a total of 26 students. Determine how many girls and boys are in the class. May I please get some hel
1 Type the correct answer in the box. Spell all words correctly. What are deposits brought by flowing water known.
2. A scientist who studies communities studies a. Interactions between different populations in an ecosystem b. Interactions between members of the same species
Please answer with explanation if you can, tysvm!
solve the equation: 6t = 3(t + 4) - t
As you are learning a client’s programming needs, you realize the program will require an iteration of tasks, yet there are exceptions when the task will not be
Why did thousands of people move to Beaumont in the early 1900s? a Many people wanted to live in the largest city on the Gulf Coast. b Many people wanted to g
Read this excerpt from Their Eyes Were Watching God: "Janie saw her life like a great tree in leaf with the things suffered, things enjoyed, things done and und
Someone please help I don't know if my answers are correct for this