rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

Stress often causes muscles to A. contract and tighten. B. bruise more easily. C. resist exercise. D. increase in pain.
The Sixth-Graders at Meadowbrook Middle School Are Going On A Field trip. The 325 students and adults will ride in school buses. Each bus holds 48 people. How m
How did the Tet Offensive affect perceptions of the Vietnam War within the United States? Americans showed no discernible change in their level of support. Amer
how did Darius first approach the Greeks to gain their lands
The survival of the fittest is an idea promoted by A. Charles Darwin. B. Carl Jung. C. Karl Marx. D. Friedrich Nietzsche.
Which of these is a mixture of elements? a. silver and gold b. carbon dioxide c. salt and pepper d. All of these are mixtures of elements.
Cloud formation depends on?
write 9 as a fraction with 7 in the denominator
explain what the variable represents in a addition expression
Learning patience and humility is which part of Odysseus's epic journey?