yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

___what____________ provide a list of predetermined rates for reimbursement of physician services provided to Medicare patients.
What does partido mean in Spanish?
Technician A says that you must use the OEM factory scan tool to flash the electronically erasable programmable only memory (EEPROM) on an engine control module
Murray is traveling from Toronto, Canada, to Mexico City, Mexico, on vacation. In order to purchase food in Mexico, he will need to convert his Canadian ___ to
the Indian bow was known to penetrate what​
John was born in 1951 and has been contributing to his own retirement plan as well as Social Security for many years. John was trying to decide if he wanted to
A person purchased 5k + 2 items for a total cost of 35k 2 + 29k + 6. Find the average cost per item of this purchase.
If the equation y = 1 5 x + 2 is changed to y = 1 5 x - 4, how will the graph of the line change? A) It will shift down 4 units. B) It will shift down 6 unit
HELP ME ASAP PLEASEEE!!! <3 What is the value of d? Round your answer to the nearest tenth. A. 9.1 mm B. 11.9 mm C. 26.3 mm D. 34.1 mm
marcel said he can find 52 times 10 by adding a 0 to the end of 52 to get 520 is he correct?