daimenggatekeep
daimenggatekeep daimenggatekeep
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

Santiago buys milk and onions at the store.
He pays a total of $25.78. He pays a total of $3-58 for the milk.
• He buys 6 bags of onions that each cost the same amount.

Respuesta :

jacksonbisley jacksonbisley
  • 04-11-2021

Answer:

25.78-3.58=22.20

22.20/6=3.70

Step-by-step explanation:

The bags of onions cost $3.70

Answer Link

Otras preguntas

help me solve this algebra question pleaseeeeee 3(6-4x)-27x+10x-31
PLEAS EHELP PLEASEEEEEE
why was the decision to leave french forces behind the maginot line disastrous for europe
53 divided by 6324=?
a cookie factory puts 3/6 of a barrel of flour into each batch of cookies. how much flour will the factory use in 7 batches?
If (on earth) an object falls 18m and loses 36J of GPE. What is the objects mass?
How is it possible for a single sedimentary rock to contain rock particles animal shells and minerals that crystallized from water?
is 2/3 bigger than 7/8
A scientist observing a group of spider monkeys noticed that the adult females often spend time picking leaves off of tree branches. The scientist hypothesizes
What is 16.403 round to the nearest tenth?