victoria880 victoria880
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

4. Jan bought donuts for $6.75. Each bagel cost
$0.75. How many bagels did she buy?

Respuesta :

princesspokemon987
princesspokemon987 princesspokemon987
  • 03-11-2021

Answer:

9 bagels

Step-by-step explanation:

Divide the price ($6.75) by the price of one bagel ($0.75) to get the amount of bagels Jan bought. (9)

Answer Link

Otras preguntas

Which statement is True about the early settlement of America? * The earliest hunter-gatherers North North America arrive by migrating north word from South Ame
2. How long was the Homestead Strike?
can you guys make me instagram famous? plz i need help
Title: A Lesson Before Dying Chapter 2-3 New Pointmeson chapter 2 & 3
Which countries does the latitude line 40°N run though?
Christian owed his dad $5. He got $23 for his birthday. After paying his dad, how much money does he have?
Solve the equation 15=2+4-d
how did companies oppose strikes in the late 1800s​
Evaluate 8+3e when e=2
During a marathon race an athlete loses 2 % of his mass. At the end of the race his mass is 67.13 kg. Calculate his mass before the race.