amberm1060 amberm1060
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you checked out with boxes of pencils and your total was $26, how many boxes of pencils did you buy?

Respuesta :

Fae87
Fae87 Fae87
  • 04-11-2021

Answer:

Depends how much each box costs

Step-by-step explanation:

Anyways just divide 26 by the cost of the boxes

Ex: The boxes cost 2$

26/2=13

So 13 boxes if they cost two dollars

Answer Link

Otras preguntas

The Republican Party of the 1850's... Select one: a. Was strongest in the Southern States. O b. Was composed almost entirely of abolitionists which had moral ob
a reaction requires 2.5 moles of zinc oxide. how many grams would this equate to?​
what is the difference between cancellation an suspension
Why is Hà embarrassed by what she wears to school on the first day back from Christmas break?
Which of the following helps foster access to knowledge in a country, thereby promoting its development? A. a high pupil/teacher ratio B. public spending on
Ted has $55. 00 in his pocket. Which purchase will he be able to pay for with cash? two books for $29. 95 each headphones for $29. 99 and a portable speaker set
Your favorite sandwich is a BLT, bacon, lettuce, tomato and mayonnaise on bread. Describe various parts of this sandwich are digested as they move through your
Geometric Shapes - Part 1
Change into passive voice: I was eating rice. Ans: I will eat rice. Ans: I don’t eat rice. Ans: I didn’t eat rice. Ans:
Melinda drew a model to determine how many fourths are in 3 wholes. Three circles are shown. Each circle is divided into 4 fourths. Which of the following divis