iwow
iwow iwow
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp class=

Respuesta :

voilet12345
voilet12345 voilet12345
  • 03-11-2021

Answer:

$7.56

Step-by-step explanation:

They sell it in $2.25 per kg

Hamburger: cost

      1 kg      :  2.25

      3.4       :   7.56

1 x 3.4= 3.4

so, 2.25 x 3.4= 7.56

Answer Link

Otras preguntas

What is the correct way of saying, "I watched the travel channel" in spanish? Fluent speakers please! ¿Qué programa miraste en la televisión?
What amount of work is done when a force of 50 N is used to drag an object a distance of 20 meters across a floor?
How many liters of water must Sharon add to 2 liters of a sugar and water solution that is 36%sugar to create a solution that is 12% sugar
Which of the following statements are consistent with the provisions of the U.S. Constitution
Find the area of the blue region
which ARE monomials???
Use the given table to determine the appropriate model of the function. x       0             1             2             3             4       f(x)       10
Assume a and b are whole numbers, and a>b. Which expression has the least value?
Each year, the number of students taught by Mr.Wright increases by 2. The first year, he taught 18 students. The total number of students taught after 25 years
Failure to address the three questions of economics will have what kind of impact on an economy