jazzy1l jazzy1l
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

grapes were priced at 3 pounds for$5.28 what was the priced per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
the answer would have to be 1.76
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2017
It was priced at 1.76 per pound. What I did was divided 5.28 by 3 and got 1.76. :) Hope I helped!
Answer Link

Otras preguntas

What complex number is represented on the graph? 4 − 5i 4 + 5i 5 − 4i 5 + 4i
if a+b=4,ab=3 find i)a2+b2 ii)(a+b)3
Please solve ??+1/16=3/2
write as a product of two polynomials. (x-y)^2-a(y-x)
Brandon decided to make his own hand sanitizer. To be effective, hand sanitizer should contain 60% alcohol. How much pure alcohol does Brandon need to make 150
How many moles of NaCl are there in 3.90 x 10^24 particles?
PLZ HELP ITS DUE TODAY!!!!!!
PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLIEST AND 5.0 RATING
why is it so difficult for the results of one experiment to become a theory
I /2of an obtuse angle is a(n): O A. straight angle OB. acute angle OC. obtuse angle D. right angle