pattie101yaassss pattie101yaassss
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks for $6.40. Which equation can be used to determine the price, p, in dollars, of 1 notebook?

Respuesta :

arie01
arie01 arie01
  • 05-01-2017
the answer is 6.40 / 4 = $1.60
Answer Link

Otras preguntas

how was general electric helpful at the time it was made?​
What volume of ice cream could fit inside this cone?
Is it possible for scientists to alter the way a rose expresses a gene ? How?
help me help The function h is defined by the following rule.
factor 1/3 out of 1/3x-7/3
Examine the public service ads. This first ad is from 1917. This second ad is from 2007. How are these ads different? they have different purposes. They target
what is 2^2 simplified
What is the value of x in the parallelogram below
When the federal reserve system wants to increase the money supply what will the Fed do?
Find the surface area of the regular pyramid.