yaylolzombie9798 yaylolzombie9798
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

Jill is buying a cookie kit to decorate cookies for her children during the holiday break. She will pay $2.50 per cookie and a $4 service fee. Which equation can be used to find y, the total cost to buy x cookies?

Respuesta :

edwajones edwajones
  • 01-12-2021

Answer:

4 + 2.5x=cost

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

-4+ 3 2x + 7 Z X 8 cm Y
Solve for x , 4-3x /2=5
In your opinion, why was the voice of the people given such high importance in Greek times?​
what is -40/60 as a decimal
X - 24 = 7 answer could be 17 , 31 , -17, or -31
23 and 1-8 in Spanish words.
ZABC is a straight angle. Which equation can be used to find the measure of the unknown angle? ? 450 А B 1) 45 x 180 = 0 180 = 45 = 0 180 – 45 = 0 45 + 180 = 0
SOMEONE HELP??????!!!!!!!
Un automóvil recorre 480 km en 8 horas. El tiempo aproximado para recorrer 720 km a la misma velocidad, corresponde a a. 10 b. 8 c. 5 d. 12
All of the following elements are in the same group except... nitrogen selenium sulfur oxygen