jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

To study the physiological responses that occurs during sexual activity, masters and johnson _________.
The prime factorization of a number n can be written as n=pr whose p and r are distinct primes. how many factors does n have not including 1.
Which is an equation in point-slope form of the line that passes through the points (4, 5) and (−3, −1) ?
What countries have a autocracy,oligarchy,democracy
describe the relationship between the angles of a pair of similar triangles
Homework help :) Give an example where the following energy changes would take place: Electric to Thermal Chemical to Thermal Electric to Mechanical
Hello!! Can somebody please help me? I will upvote you. What were the history and purpose of the Dutch East India Company? (Select all that apply.) 1. The Dutc
in 1491 why was the native americans a keystone species?
0.135 written as a fraction is it A.( 5 over 37 B.( 27 over 100 C. ( 27 over 200
What compound in body fluids adds to the fluids' electrical conductivity? A.glucose B.lipids C.urea D.sodium