madisondeluna madisondeluna
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

If the cost of 16 bar of chocolate costs $84. Find the cost of 28 bars of
chocolate.

Respuesta :

theguycallednub
theguycallednub theguycallednub
  • 02-02-2022

Answer:

16 bars=$84, meaning that one bar cost 5.25

28 bars=$147

Answer Link

Otras preguntas

HELPPPP ASAP The first railroad to open in America. 1862 --The transcontinental railroad 1825---Stockton and Darlington 1830----Baltimore and Ohio Railroad 1845
Welcome to class! For this extra credit opportunity, I want to know WHY online learning is the right choice for you. In at least one paragraph of 8-10 sentences
20-3(m-1)=-4 What is m??
Which best describes which careers would work in offices? Marketing Information Management and Research, Distribution and Logistics, and Marketing Communicatio
A dry cleaner throws a 20 kg bag of laundry onto a stationary 8.3 kg cart. the cart and laundry bag begin moving at 2.6 m/s to the right. find the velocity of t
Suppose the length of the rectangle is equal to twice the width, or 2w. If the width is 3, what is the perimeter?
PLS HELP thank you 12 points pls
how did the world form
What are the two principles to the jus in bello part of the just war theory?
How do temperature and salinity affect deep water currents?