maxvaz107
maxvaz107 maxvaz107
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

we can buy 32 ounces of lemonade for $6.08 How much does it cost per ounce.

Respuesta :

AlexHiar
AlexHiar AlexHiar
  • 02-02-2022

Answer: $0.19

Step-by-step explanation: divide 32 by $6.08

Answer Link

Otras preguntas

The money interest rate is the percentage of the amount borrowed that must be paid to the lender in addition to the repayment of the principal. The real interes
Suppose you want to have $700,000 for retirement in 35 years. Your account earns 9% interest. How much would you need to deposit in the account each month?
In circle A. MRH = 45° and mÞH = 80°. What is m&PAR?
Write an expression meaning 4 less than 5 times a number
List the names of 2 non American world leaders during the 60s
Ramon wants to cut a rectangular board into identical square pieces. If the board is 18 inches by 30 inches, what is the least number of square pieces he can cu
White flight was O A. the decline of farmers in the post war years. O B. the effort to desegregate schools in the South. O c. the rise of racist organizations l
What are the differences between King Louis XIV and King Louis XVI?
What is the single new commandment, and how is it ridiculous?
Philip ran 4 3/8 miles yesterday. Michael ran 1 5/8 miles yesterday. How much farther did Philip run than Michael. fractions .with common denominators.