777nono
777nono 777nono
  • 05-04-2022
  • Mathematics
contestada

Apples cost $1.10 per pound. Darius bought x pounds of apples for a total cost of $2.75.

Respuesta :

sub4sublagging sub4sublagging
  • 05-04-2022
X= 2.5 2.75 divided by 1.10 =2.5
Answer Link

Otras preguntas

if m angle k=68, find m angle l, m angle m, and m angle n
what forms a food substance into small balls and then pushes them into the
Amendment 5 Explain? Illustration of this right? Where do we see this today? Why is this right important?
help please thank you
I need help setting up this problem. Please help me.
What is the distance between the points (-1,-7) and (-1,4)
How did U.S. involvement have an impact on the Korean war?
Can anyone help me with 9 and 10 please
Find the 6 errors :From Wildrose North Dakota which is caused by the moon blocking the suns light I watcheda total eclipse of the sun​
A communist country decides to give its people more economic freedom in attempt to improve its failing economy. What outcome is the government most likely worr