kmoonwater88
kmoonwater88 kmoonwater88
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

You bought a magazine for $4.44 and some candy bars for $3.88 each. You spent a total of $16.08. How many candy bars did you buy?

Respuesta :

anonymousquestions anonymousquestions
  • 01-02-2017
you bought 3 candy bars
Answer Link

Otras preguntas

suppose a parabola has a vertex of (-4 7) and also passes through the point (-3,8). what is the equation of the parabola in vertex form
a book charges a membership fee of $20 and then $12 for each book purchase. a write a function to represent the cost of y of membership in the club based on th
in what ways did the enlightenment lead to the american revolution and the age of revolution
Who do the villagers believe the headless horseman is at the beginning of the tale, and why. The legend of sleepy hollow by Washington Irving
what is the energy that moves your arms and legs
write an equation of line in standard form with a slope of 3 through the point (9,-4)
What pigments are responsible for the color of skin?
The presence of DNA is important for cellular metabolic activities because DNA A. Directs the production of enzymes B. Is a structural component of cell walls C
The time between the end of World War II and 1991 was called the: Nuclear War New War Cold War Hot War
What does the "P" stand for in the S.T.O.P. method of refusal? A. Promptly leave. B. Promptly say no. C. Provide another option. D. None of the abov