lulBree250
lulBree250 lulBree250
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

If 3 pieces of candy cost $0.45, how much would 9 pieces of candy cost?

Respuesta :

daniella4979 daniella4979
  • 01-02-2017
Nine pieces of candy would cost 0.90 cents 
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-02-2017
The answer is $4.05 just simply multiple 9×0.45=$4.05
Answer Link

Otras preguntas

How does the OMB serve the President?
what is world war 1??? I need about 7 line ans
What are some sources of water that evaporate into the atmosphere?
Anyone know how to create a rhyme scheme? For example: The pattern follows ABCB rhyme scheme.
Find the measure of the indicated angel
Pls HELP...no links I have a written exercise and I need a critical attitude about the book "The Little Prince"
Read the excerpt from Sinbad the Sailor. During the voyage we touched at several islands, where we sold or exchanged our goods. We were one day becalmed near a
What would the balanced chemical equation when NaOH(s) and H2O(l) are mixed? (with steps and states of matter please)
Mackenzie is searching for information on the effects of self-driving vehicles on people who live in rural areas. She is unable to find enough material on the t
A. 92% B. 29% C. 23% D. 100% Branliest to correct answer explain how you solved please