firepenguindiscodog firepenguindiscodog
  • 02-02-2017
  • Mathematics
contestada

Wes bought a pizza with 2 toppings from Bill's Pizza Place for $11.00. Lisa bought a pizza with 5 toppings from Bill's Pizza Place for $14.75. Each topping at Bill's Pizza Place costs the same amount. What is the price per topping?

Wes bought a pizza with 2 toppings from Bills Pizza Place for 1100 Lisa bought a pizza with 5 toppings from Bills Pizza Place for 1475 Each topping at Bills Piz class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
i got 2.95 for lisas order and 5.50 for wes

Answer Link

Otras preguntas

Why is it important for you to be an active and informed citizen?
how much money do you have when you pay 500 dollars every two weeks for a month?
Higher Order Thinking The band boosters collected $2,400 from the sale of hamburgers and hot dogs. The amounts earned from hamburgers and hot dogs were equal. A
why is it suggested to use soap to a person suffering from bee or ant bite?​
A D N 4 с B EK к -8 10 Solve for N. AABC - ADEC 8 4 N= [?] = 10 N Ente
Roughly how fast do most lithospheric plates move?.
What INVERSE OPERATION is used to solve the equation x/7=5?
Give an example of a food chain. Describe how each part of the food chain interacts with the other parts. (Please give a real and at least an exceptionally deta
Cinco ejemplos de polisilabas
What is the quotient (6x4 − 15x3 + 10x2 − 10x + 4) ÷ (3x2 + 2)?