tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

Tim is a wildlife biologist studying deer parasites. During a study, he finds that 12 out of 32 deer were affected by parasites. How many of the 1200 deer in th
When farm animals become used to sounds and movement such as cars moving near them, they have stopped reacting to stimuli. This is an example ofQuestion options
A proton is accelerated by a constant electric field of the magnitude 600. N/C. Find: a) the force acting on the proton by the electric field;b) the acceleratio
1) What angle relationship/relationships do you see in the below diagram that would help you solve for the missing angle measurements? 2) Write an equation and
A retired couple has $170,000 to invest to obtain annual income. they want some of it invested in a safe certificates of deposit yielding 6%. the rest they wan
Find the volume of a cube if an edge has length 2r st units.Volume =cubic unitsQuestion Help: Message instructorCheck Answer
Question 1 (2 points)type the coordinale as an ordered pair.
isjsjsjsjsjsjsjsjsjsjsjsudididudi
A surveyor wants to find the height of a tower used to transmit cellular phone calls. He stands 125 feet away from the tower and meandered the angle of elevatio
(3 x 10–6) x (7.07 x 1011)