joycebenyamine joycebenyamine
  • 02-06-2022
  • Mathematics
contestada

The corner store sells a super-size granola bar for $4. How much do four super-size granola bars cost?

Respuesta :

templayd000
templayd000 templayd000
  • 02-06-2022

Answer:

The answer would be 16

Step-by-step explanation:

4x4 =16

Hope this helps!

Answer Link
adrislimerivera adrislimerivera
  • 02-06-2022

Answer:

Sixteen dollars

Step-by-step explanation:

you multiply four times four since that's the amount of granola you want times the cost that would be sixteen

Answer Link

Otras preguntas

If p is the hypothesis of a conditional statement and q is the conclusion, which is represented by ~p → ~q
How did the telescope help make the scientific revolution possible? A. It allowed scientists discover astronomy as a new field of study B. It allowed scientists
Parallel to y=x-3 and passing through (4,5)
Which of the following led to World War 1 The Munich agreement was unfair because Germany lost too much land The non-communist world was concerned about Hitle
Which adjective best completes the third sentence? Marta siempre escucha a todo lo que sus amigos dicen con atención. Siempre contesta las preguntas de
Dakota’s mom made two pies for Thanksgiving, a pumpkin pie and a pecan pie. The pictures show the remaining slices in each pie in gray. What portion of the pi
Which type of image uses lossy compression to reduce file size? a. jpg b. bmp c. tif d. raw?
Which of these is the best example of fragmentation
write an equation that describes the function shown by the table inputs: 1 2 3 4 outputs: -5 -10 -15 -20
Please help!!!!! 10 points